Žmogus: Bill Cunningham

Bill Cunningham (1929-2016) – tai mados fotografas, mano įkvėpėjas. Visą savo gyvenimą fotografavo su juostiniu fotoaparatu. Jį žinojo visas mados pasaulis, buvo gerbiamas, įleisdavo visi madų šou į pirmas eiles. Ilgą laiką pradirbo “New York Times” (gatvės mados skiltis). Daugiausia fotografavo gatvėse pastebėtus žmones. Bill išpopuliarino gatvės madą, mėgo prigauti žmones, išryškinti mados tendencijas ir pan. Per savo gyvenimą pelnė įvairių apdovanojimų.

“Aš tai darau tikrai dėl savęs. Vagiu žmonių šešėlius, todėl nesijaučiu kaltas, kai jų neparduodu.”

Bill Cunningham

O žmogus visiškai paprastas, pašventęs savo visą gyvenimą fotografavimui. Sakė, jog nėra daugiau niekam laiko. Šeimos nesukūrė, gyveno Niujorke mažutėliam kambaryje, apkrautam fotografijų skaidrėmis ir kitais su darbu susijusiais daiktais. Jo lova buvo viengulė, išlankstoma, kambario viduryje.

Bill žavi savo paprastumu, atsidavimu vienam tikslui, kuriam atidavė visą save. Per gyvenimą neišpuiko, nesusireikšmino. Visur jį sutiksi su fotoaparatu, mėlynu darbiniu švarku su daug kišenių ir senoviniu dviračiu. Per parodas, madų šou visada atsisakydavo visų dovanų, net gėrimų ir maisto. Tiek paprastumo jo gyvenime!

Jį domino detalės, faktūros, spalvos, paviršiai, įdomūs batai, išskirtinės rankinės, keisčiausios skrybėlės. Jam nerūpėjo prekiniai ženklai, jam buvo daug įdomiau išskirtiniai, vienetiniai drabužiai, avalynė ir aksesuarai. Man susidarė įspūdis, kad jis labiausia džiaugiasi lietumi, sniegu ar oru iš karto po kritulių:)

Ilgą laiką dirbo “New York Times”, rengė gatvės mados skiltį.

Yra sukurtas dokumentinis filmas “Bill Cunningham New York”

Laukiu Tavo atsiliepimo:)

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *