Augalų terapija

Augalų priežiūra turi terapinę naudą. Mokslininkų įrodyta, kad prižiūrint augalus žmogaus smegenys išskiria tris hormonus – energizuojantį adrenaliną, nuotaiką gerinantį seratoniną ir raminantį melatoniną. Taip pat žmogų teigiamai veikia gėlių išvaizda, aromatai, spalvos. Tad ne tik fiziškai atlieki veiksmus, sukoncentruoji dėmesį būti čia ir dabar, bet ir gerėja nuotaika, dvasinė savijauta.

Pati neturiu daržo, nebent pas mamą galiu padirbėti nuvykus, o namie turiu tik keletą vazonėlių. Anksčiau daug keliaudavau, tad stengiausi neturėti gėlių, nes jei turi, reikia atsakingai prižiūrėti ir rūpintis. Šį pavasarį pasėjau namie vėdrynus. Man jie nuostabūs! Žiedai pilnaviduriai stūkso ant kotelio, be jokių lapų, elegantiškai. Kasdien stebiu ir laukiu išdygstant.

Anksčiau tikrai nemėgau jokios veiklos darže: nei ravėti, nei rinkti Kolorado vabalus ar uogas… Tačiau dabar augalai, gėlės, žemės darbai teikia poilsį, ramybę, ugdo sąmoningumą, nes būnu čia ir dabar, užsiimu konkrečiais veiksmais, į kuriuos sukoncentruoju savo dėmesį. Su metais ir man norisi daugiau ramybės, paprastos veiklos. Paimi sėklą, jeigu norisi, apžiūri ją, įkiši į žemę, truputį užkasi, palieji. Ir vėl kartoji.

Einu suleisti rankas į žemę, tai mano poilsis.

Turbūt nebe reikalo girdžiu savo mamą nuolat taip sakant

Nelabai mėgstu sportuoti treniruotėse, jau geriau man atlikti fizinį darbą žemėje ar namie. Ir paprašysiu kokio sunkesnio darbo, kad tikrai jaustųsi, jog kažką nuveikiau 🙂 Iškasti kokią duobę, suakėti, grėboti ar surinkti ir nunešti. Tada galvoju, kad vienu šūviu nušoviau du zuikius – ir pasportavau ir kažką gero padariau. Bet svarbiausia, pailsėjau, galva atsilaisvino, nurimau. Atrodo, tokie maži dalykai gali tiek daug suteikti laimės.

Pasėji sėklas vazonėliuose ar lauke ir lauki. Palieji, patikrini kasdien, galbūt jau yra pirmieji daigų ženklai. Toliau lauki ir stebi. Kai išdygsta, tai suteikia tiek daug laimės! O dar jeigu tai daržovės, vaisiai ar uogos – kuo galėsi džiaugtis, kai užaugs 🙂 Pagrėboji, papureni žemę, išrauni piktžoles aplinkui, rūpiniesi augalėliu. Atrodo, laikas sustoja, visos problemos sumažėja ir būna nevertos didelio dėmesio, nes tą akimirką atrodo – viskas gyvenime yra paprasta.

Laukiu Tavo atsiliepimo:)

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *