Camino Portuguese Coastal – 250 km per 9 d.

Nors šį piligriminį žygį Camino Portuguese Coastal ėjau 2022 05 01, tik dabar aprašau, nes noriu, kad jis būtų čia:) Atkarpa Porto-Santiago de Compostela (Portugalija-Ispanija). Dar prijungėm Camino Spiritual.

9 dienos, viso 250 km. 

Įkėliau maršrutą ir raudonai pažymėjau atkarpą, kurią truputį koregavome ir padarėme lanką (sekantis žemėlapis).

Šį kartą ėjome dviese su drauge. Praeitą savo piligriminį žygį Primitivo ėjau viena. Dar po metų tą pačią atkarpą ėjo mano draugė. Šįkart sakom, eikim kartu, nes abiejų planuose buvo šis maršrutas. 

Visai kitokia patirtis einant vienai ir dviese. Taip pat skyrėsi ir mano emocinė būsena. Tiesiog neina nelyginti abiejų žygių. Praeitą kartą aš turėjau ką „išvaikščioti”. Šį kartą buvau laiminga, emociškai stabili, turėjau kompanionę, to pasekoje, daugiau bambėjau, daugiau norėjau sustoti ir nebeiti 😀 Negalėjau patikėti, kad aš buvau silpnoji grandis! Vis kėliau sau klausimą, kam aš tai darau, kam man to reikia. Juokinga, kaip skiriasi mano nusiteikimas abiejuose žygiuose. Dažniausia norėjau jau būti baigusi eiti dienos atkarpą 16 val. Tada norėjau jau atsirasti kokiame nors bariukyje ir chillinti. O dar dažniausia būdavo likę beveik pusė dienos maršruto. Kažkaip sunkiai ėjos. 

Tie miestai labai išsekindavo, nes jie dideli, eini asfaltu, gatvėmis, kol išeini iš miesto, jau ir surenki 20 km. Norėjosi gamtos, miškų, žvyrkelių ir draugiškesnės dangos kokjų padams. O kai galiausia išeini iš miesto ir būni suplanavęs nakvynę pirmoje galimoje vietoje – ji gali būti uždaryta. Tada tenka eiti dara 15 km iki sekančio kaimo, kur jau tikrai nebenorėjai eiti. 

Turbūt nesu miegojus municipaliniuose namuose (municipal albergue), bet džiaugiamės, kad jie mus priėmė. Buvo vienintelė vieta. Ir davė lovas laiptinėje 😀 Taip, kur laiptai, ant praėjimo, šalia buvo piligrimas senukas. Apsivilkti pagalvei, čiužiniui davė agro plėvelę. Buvo labai juokinga, bet tikrai buvome labai dėkingos, kad gavome lovą. Vis tiek turėjome savo higieninius miegmaišius (gal turėčiau sakyt įvalkalus, nes jei neduotų pledo, neturėčiau nieko šilto užsikloti). 

Kai eini tarp miestų, eini pajūriu. Tik man tai visai kitokia patirtis nei mano pradiniai lūkesčiai. Visada buvo stiprus vėjas, nuo kurio tiesiog fiziškai labai pavargsti. Net šnekėti buvo sunku, norėjai tiesiog tylos ausyse. Visas kelias pajūriu buvo daugiausia padaryta medinis takas, tad eini lentomis. Kai kur sutinki ožkų, arklių, ar gėlių ruožus. Pasaka yra matyti vandenyną, tas bangas. Nusipirkom braškių, sustojome pabraidyti. Kaip gera būti taip arti gamtos.

Į kelis miestelius įžengėme dideliais, ilgais tiltais (taip, jie buvo labai garsūs, važiuojami daug transporto). 

Pusiaukelėje kerti sieną. Atsirandi Ispanijoje. Peržengi į kitą valstybę pėsčia:) Keistas jausmas. 

Vieną dieną siunčiau kuprinę, ėjau be jos. Galėjau skrieti kaip kulka, kaip viskas būna tada lengva 😀 

Jei tik pavyksta, kol valgome, nusiimu batus. Oh, kaip gera, laisvė! Vienoje vietoje labai myli piligrimus. Net nesmagiai pasijutom. Užsisakėme valgyti, po vieną gėrimą. Mus dar pavaišino užkandžiais (tiksliau, mes juos užsisakėme, bet į sąskaitą neįmušė), dar atnešė po gėrimą, desertą ir po to dar po gėrimą. Palikome labai daug arbatos ir padėkos raštelį. Viliamės, kad neįsižeidė dėl paliktų pinigų. O mes realiai buvom girtos viduryje dienos. Bet po šio vaišingumo išpuolio mes kaupėmės kopti į vienintelę viršukalnę (kalvą turbūt turėčiau sakyti). Tai tikrai buvo linksma:) 

Vieną dieną turėjome cheat’ą. Važiavome traukiniu 20 km (kas buvo iki 10 min). Tiesiog sprendėme, ar tęsiame Portuguese Coastal ir einame ilgesnę atkarpą žemynine dalimi, nutolus nuo vandenyno, ar pavažiuojame traukiniu ir papildomai prijungiame kitą trasą (Spiritual). Skaičiavome dienas, kiek galime sau leisti, nes šį kartą turėjome skrydžių datas atgal. O labai norėjosi gamtos, kur buvo Spiritual kelyje. 

Tad turėjome lyrinį nukrypimą. Apie šį maršrutą mums papasakojo vienuose nakvynės namuose, tiesiog iš knygutės pasižiūrėjome maršrutą. Papildomai paėmėme piligriminį žygį Variante espiritual. Tiksliau, gali eiti žemynine dalimi arba pasirinkti eiti daugiau gamta, paimti vieną pakalnę ir vieną atkarpą plaukti laivu. Reikia apsispręsti ties Pontevedra miestu. Ir atsirasi atgal Padron, tęsti, ką pradėjai. Mes nebenorėjome eiti žemynu, miestais. Labai troškom gamtos, tai labai gerai nusprendėme. 

Piknikas! Žinoma, kad piknikas. Mes dviese juos visur padarom, kur būnam:) Buvo labai mielas miestelis Combarro, daug namų sienas plauna vanduo. Susiradome savo spot’ą prie pat vandens, užsikabariavom ir labai mielai praleidom laiką piknikaujant.

Ėjome mišku, ėjome ilgai palei upę, senas malūnas, vėliau gražioje vietoje nakvynė.

Kitą dieną mūsų net laukė pramoga – laivas. Visi piligrimai, kas buvo šiame žygyje, ėjo į laivą. Kaip gera jausti vandens purslus, nestabilumą stovint, šiltą vėją plaukuose. Atgaiva toks paįvairinimas! 

Teko municipalinius namus panaudoti ir daugiau kartų. Vieni iš jų įdomesni – sporto salėje:) Buvo daug paprastų lovų. 

Dar viena keista, o gal turėčiau sakyti keisčiausia vieta buvo vienam mieste. Patekom pas senuką bute! Nežinau kaip, nes nakvynes sekdavome piligrimų app’se, kas reiškia, ten tikėjomės, jog yra tik albergue. O čia su senuku miegojom jo bute! Buvo Labai creepy pusryčiai (batonas ir marmeladai iš plastikinių indelių, ir daug tylos, nors mes trise virtuvėje). Ir visur labai daug apkrauta daiktais. Džiaugėmės, kad mūsų kambarys turėjo spyną 😀 Ne dėl daiktų, dėl mūsų saugumo. 

Tokie būdavo rytai.

Rodau savo amuniciją. Gal kam pravers:) Kadangi buvau įsivertinus, kiek įvairus kraštovaizdis, nusprendžiau eiti su kedais (trail bėgimo bateliais), nes daugiausia buvo lygumos. Nereikėjo batų, kurie įstatytų tvirtai mano koją. Reiškia, daug lengvesnė avalynė, mažiau vargsta koja. Juk svarbiausia žygyje yra avalynė ir kuprinė (jos patogumas ir jos svoris). Po šio žygio nusprendžiau, kad mano kuprinė yra per ilga ir dažnai man remiasi į šikną, tad grįžus nusipirkau pigią, mažesnę, kuri nėra tokia šustra, kaip ši. Žiūrėsim, kas ateityje pasiteisins labiau:) 

Ir štai tikslas pasiektas. Vėl ta pati aikštė. Santiago de Compostela. Visi piligriminiai žygiai užsibaigia čia. Ta pati vieta, visai kita patirtis. 

Nusprendėme sekančią dieną is ryto eiti atsiimti piligrimo sertifikato, jog įveikėme savo atkarpą. Šį kartą pasimokėme, atsiradome vienos pirmųjų eilėje 😀 Ir spėkit, pirmieji 10 stovinčių eilėje, gauna viename restorane vakarienę! Mes buvom 9 ir 10 žmogus, yes! Tik kad ne taip supratome laiką kvietime, pavėlavome, teko įkalbinėti, kad mus priimtų. Sakėme, kad labai greitai valgom, galim praleisti pirmus patiekalus:D Žodžiu, priėmė vargšus keliauninkus. Ir valgėme nerealiai skaniai. Nu wow, labai geras maistas. Tai visus skatinu ateiti atsiimti piligrimo sertifikato iš ryto, kad pirmieji stovėtumėte eilėje. Na jei dar yra šis privalumas 🙂

Santiago de Compostela (šiaip visur Ispanijoje) būtina paragauti Tortilla de Patatas. Ir būtina pasigooglinti, kur ji geriausia. Mes tai radome šiame mieste (Bar La Tita). Laukėme eilėje, tiksliau, žmonių lauke kosmiškai daug, bet mums kažkaip pavyko greitai gauti maisto, buvome tik dviese:) 

O pačioje pabaigoje aplankėme piligrimų pasaulio kraštą – nulinis kilometras (0 km), Fistera mieste. Jie tikrai tikėjo, kad čia baigiasi pasaulis:) Labai keistas jausmas. Labai geras kelionės užbaigimas. Rekomenduoju būtinai čia aplankyti. Gal ir sudėtinga nuvykti ir grįžti, bet vaizdas, jausmas ten – viską atperka. 

Be to ten žvejų miestelis. Kaip maloniai mus priėmė viena kavinė (O Pirata). Kokio gerumo vieta. Davė jūros gėrybių milžinišką lėkštę. Kai kuriuos dalykus, kaip valgyti, klausėme mūsų padavėjo (ir googlinom). Tokia patirtis paragauti šviežių gėrybių. Wow. Norėčiau čia grįžti ir dar kam nors parodyti tokią gerą patirtį. 

Rodau savo piligrimo pasą. Man jie gražiausi. Kiekvienas antspaudas savitas, su detalėmis, o gal tai įspaudas. Turiu dabar du, abu įsirėminau. 

Ar bus žygių ateityje? Nežinau. Įdomu būtų rytinė pakrantė (Camino del Norte), tik ta atkarpa labai ilga (5 savaitės kažkur). O aš mėgstu nuo pradžių iki galo užbaigti vieną dalyką (nežinau, ar man tiktų pradėti eiti viduryje). Taip pat noriu išbandyti visai kitą patirtį – Tour de mont blanc. Kas žino, kur mane gyvenimas nuves:) 

Laukiu Tavo atsiliepimo:)

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *